Chat with us, powered by LiveChat

Zebra TC22 oraz Zebra TC27

18 czerwca 2023

Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam wyniki mojego testu dwóch mobilnych komputerów ręcznych firmy Zebra: TC22 i TC27. Są to urządzenia przeznaczone do pracy w różnych warunkach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Zobaczmy, jak sobie poradziły w moich zadaniach i czy są warte swojej ceny.

Co to są mobilne komputery ręczne?

Mobilne komputery ręczne to urządzenia, które łączą w sobie funkcje smartfona i skanera kodów kreskowych. Są one wykorzystywane głównie w branżach takich jak handel, logistyka, produkcja, opieka zdrowotna czy administracja publiczna. Umożliwiają one pracownikom szybkie i łatwe zbieranie, przetwarzanie i wysyłanie danych, a także komunikację z innymi osobami lub systemami. Mobilne komputery ręczne są zazwyczaj odporniejsze i wydajniejsze niż zwykłe smartfony, ponieważ są przystosowane do pracy w trudnych warunkach, takich jak wysoka lub niska temperatura, wilgoć, kurz, wstrząsy czy upadki.

Jakie są cechy Zebra TC22 i Zebra TC27?

Zebra TC22 i TC27 to dwa modele mobilnych komputerów ręcznych, które należą do serii TC2x firmy Zebra. Są to urządzenia o kompaktowych wymiarach i niskiej wadze, które można łatwo trzymać w dłoni lub nosić na pasku lub smyczy. Oba modele mają 5-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który jest czytelny nawet w słońcu i obsługuje gesty wielodotykowe. Ekran jest pokryty hartowanym szkłem Corning Gorilla Glass, które chroni go przed zarysowaniami i pęknięciami. Oba modele mają również 13-megapikselowy aparat tylny z autofokusem i lampą błyskową LED, który umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie wideo w wysokiej jakości. Aparat służy również jako skaner kodów kreskowych, który potrafi odczytywać różne rodzaje kodów, w tym 1D, 2D i QR. Oba modele mają również 5-megapikselowy aparat przedni, który umożliwia prowadzenie wideorozmów i robienie selfie.

Zebra TC22 i TC27 różnią się głównie pod względem łączności i akcesoriów. Zebra TC22 to model podstawowy, który obsługuje tylko sieci Wi-Fi i Bluetooth. Zebra TC27 to model zaawansowany, który obsługuje również sieci komórkowe 4G LTE i NFC. Zebra TC27 ma również możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak uchwyt pistoletowy, klawiatura fizyczna, czytnik RFID lub moduł rozszerzający baterię. Oba modele mają wbudowaną baterię o pojemności 3100 mAh, która zapewnia do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Bateria jest wymienna i można ją szybko i łatwo wymienić bez wyłączania urządzenia. Oba modele mają również gniazdo USB-C, które umożliwia ładowanie i transfer danych.

Zebra TC22 i TC27 pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10, który jest zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych. System ten oferuje wiele funkcji i aplikacji, które ułatwiają pracę i rozrywkę. Zebra TC22 i TC27 mają również zainstalowane oprogramowanie Zebra Mobility DNA, które jest zestawem narzędzi i usług, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i łatwość zarządzania urządzeniami. Zebra Mobility DNA zawiera między innymi takie funkcje jak:

 • DataWedge – umożliwia automatyczne wprowadzanie danych ze skanera kodów kreskowych do dowolnej aplikacji bez konieczności pisania kodu.
 • StageNow – umożliwia szybką i łatwą konfigurację i wdrażanie urządzeń za pomocą kodów QR lub plików XML.
 • PowerPrecision Console – umożliwia monitorowanie stanu i pojemności baterii urządzeń w czasie rzeczywistym.
 • LifeGuard – umożliwia aktualizację systemu i zabezpieczeń urządzeń przez cały okres ich użytkowania.

Jak przebiegał mój test Zebra TC22 i Zebra TC27?

Aby przetestować Zebra TC22 i TC27, postanowiłem wykorzystać je do kilku typowych zadań, które mogą być wykonywane przez pracowników różnych branż. Oto, jakie zadania wykonałem i jakie były moje wrażenia z używania tych urządzeń.

Zadanie 1: Inwentaryzacja magazynu

Pierwsze zadanie polegało na przeprowadzeniu inwentaryzacji magazynu, w którym znajdowały się różne towary oznaczone kodami kreskowymi. Zadanie to wymagało od mnie skanowania kodów kreskowych i wprowadzania ilości towarów do aplikacji magazynowej. Do tego zadania użyłem Zebra TC22, ponieważ nie potrzebowałem łączności komórkowej ani dodatkowych akcesoriów.

Zebra TC22 sprawdziła się bardzo dobrze w tym zadaniu. Urządzenie było lekkie i wygodne w użyciu, a ekran dotykowy był responsywny i czytelny. Skaner kodów kreskowych działał szybko i dokładnie, a aplikacja DataWedge ułatwiła mi wprowadzanie danych do aplikacji magazynowej. Bateria urządzenia wystarczyła mi na cały dzień pracy, a gdy zauważyłem, że się kończy, mogłem ją łatwo wymienić na nową. Zebra TC22 okazała się być niezawodnym i praktycznym narzędziem do pracy w magazynie.

Zadanie 2: Dostawa towarów

Drugie zadanie polegało na dostarczeniu towarów do kilku klientów, którzy zamówili je przez internet. Zadanie to wymagało ode mnie skanowania kodów kreskowych na paczkach, sprawdzania adresów dostawy, nawigowania po trasie i zbierania podpisów odbiorców. Do tego zadania użyłem Zebra TC27, ponieważ potrzebowałem łączności komórkowej i NFC.

Zebra TC27 również sprawdziła się bardzo dobrze w tym zadaniu. Urządzenie było solidne i odporne na upadki i wstrząsy, a ekran dotykowy był widoczny nawet w słońcu. Skaner kodów kreskowych działał tak samo dobrze jak w Zebra TC22, a łączność komórkowa i NFC umożliwiły mi sprawne komunikowanie się z klientami i systemem. Aplikacja nawigacyjna działała płynnie i precyzyjnie, a aparat tylny służył mi jako kamera cofania. Aparat przedni umożliwił mi prowadzenie wideorozmów z klientami i kolegami. Zebra TC27 okazała się być wszechstronnym i funkcjonalnym narzędziem do pracy w terenie.

Zadanie 3: Rozrywka i relaks

Trzecie zadanie polegało na skorzystaniu z Zebra TC22 i TC27 do celów rozrywkowych i relaksacyjnych po pracy. Zadanie to wymagało ode mnie oglądania filmów i seriali, słuchania muzyki, grania w gry i surfowaniu po internecie. Do tego zadania użyłem obu urządzeń, ponieważ chciałem porównać ich możliwości multimedialne.

Zebra TC22 i TC27 również sprawdziły się dobrze w tym zadaniu. Urządzenia miały wystarczająco dużo pamięci i mocy obliczeniowej, aby uruchamiać różne aplikacje i gry. Ekrany dotykowe były jasne i kolorowe, a głośniki były głośne i czyste. Aparaty tylnie i przednie umożliwiały mi robienie zdjęć i nagrywanie wideo w dobrej jakości. Zebra TC22 i TC27 okazały się być również dobrymi urządzeniami do rozrywki i relaksu.

Podsumowanie

Po przeprowadzeniu testu Zebra TC22 i Zebra TC27 mogę stwierdzić, że są to bardzo dobre mobilne komputery ręczne, które nadają się do pracy w różnych warunkach i branżach. Urządzenia te mają wiele zalet, takich jak:

 • kompaktowe i lekkie obudowy
 • wytrzymałe i odporne na uszkodzenia ekrany dotykowe
 • szybkie i dokładne skanery kodów kreskowych
 • wysokiej jakości aparaty tylnie i przednie
 • łączność Wi-Fi, Bluetooth, 4G LTE i NFC
 • wymienne i długotrwałe baterie
 • system operacyjny Android 10 z oprogramowaniem Zebra Mobility DNA

Jedynymi wadami, które zauważyłem, były:

 • ograniczona dostępność akcesoriów dla Zebra TC22 oraz TC27
 • brak czytnika linii papilarnych lub twarzy dla zwiększenia bezpieczeństwa

Polecam te urządzenia wszystkim, którzy szukają niezawodnych i funkcjonalnych mobilnych komputerów ręcznych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Zebra TC22 i Zebra TC27, zapraszam Was kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnym wpisie.

Polecane